הזמן לא מתחלף

גיא טנא

אלבום חמישי (או שישי, תלוי איך מונים את היצירות של אבן צור) לאיש "מוניקה סקס" אשר אמון על התופים, אך כבר מזמן מזוהה כאומן ויוצר בפני עצמו. איך מזוהה? זוהי כבר שאלה שהטרידה אותי אי אז באלבום "כיכר מגן דוד" וממשיכה להעסיק אותי גם באלבום "זמן", שעולה בהרבה על האלבום ההוא.

יחד עם שלומי ברכה כיועץ מוזיקלי, אבן צור פורש באלבומו מגוון סגנונות שלא מונעים ממנו להציג את היכולת הברוכה שלו למלודיות קליטות וליכולת תקשורת בלתי אמצעית עם מאזיניו. אבן צור כותב פשוט, פשוט מאד אפילו, ולא מתיימר לשיר דברים שלא נשמעו כלל בעבר. בדרך זו הוא מנפיק גם כאן להיטים כמו "זמן" הפותח והיפה אך שמשתמש באלמנטים ששמענו מאביב גפן כבר לפני עשרים שנה ב"המכתב" ו"המראה לא משקרת" שלמרות החן שבו נופל בכל קלישאה אפשרית.

pic

צילום: גילי דהן

אבן צור מצליח לגעת ב"אבני הריחיים", להיות מסתורי ב"לוכד שדים", להרעיש ברוק גיטרות ב"מלמעלה למטה" ויחד עם ברכה, מיקי שביב בבס, אור אדרי, ספי אפרתי, דוש רטן ואיתמר יעקובי יוצר כאן חצי שעה פלוס של האזנה גלגל"צית חביבה.

רק חביבה. אם אבן צור רוצה להיוותר בקרב הקהל כיוצר במשקל נוצה שמסתפק בנגיעות קלות ולא מספקות בנושאים הכואבים באמת וכאומן שהמקוריות והראשוניות לא ממש משמעותיות עבורו, יתכבד וימשיך לעוד אלבום פרווה ועוד.

אולם אם ברצונו של אבן צור באמת להטביע חותם ולהנפיק שירים כמו "ערומים" שלא רק כבש את הרדיו אלא הביא משהו חדש ורענן באמת, כדאי לו להעלות את רמת המורכבות והחידוש ביצירתו ולהראות לכולם את מה שאני סבור, שיש לו בשפע. לזה נדרש אומץ ואני מאחל אותו לשחר אבן צור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s