מצעד הקליפים השנתי #7

השנה נוספו למצעדים השנתיים הקבועים, גם מצעדי עשור למיניהם, אבל כרגיל אף אחד לא נתן מספיק תשומת לב לצד הויזואלי של המוזיקה הישראלית אז הנה אנחנו כאן שוב בפעם השביעית. בשנה שעברה, הקליפ "מוזיקה לפרסומות" של הילה רוח לקח את כל הקופה, אחרי שגבר על קליפים מקסימים כמו "Origami" (טוטמו) ו- "אזיקים על הידיים" (טדי נגוסה). לראשונה השנה, אנחנו שמחים להכריז על שיתוף פעולה עם רדיו ארץ הגולן שישדר בלייב את תוצאות המצעד ב-23.10

הוראות שימוש: ההצבעה מתחילה עכשיו בבוקסה בתחתית הפוסט ותסתיים ב-21.10. (אחרי החגים לשם שינוי). אפשר להצביע גם באפליקציית ארץ הגולן מעבר להנאה שבהשתתפות עצמה, תוכלו לזכות בכרטיסים להופעה של דה פז בנד ב-18.10 בפאב הפינה, להופעה של אלון עדר ב-31.10 בפטריה, או לרון רוזנפלד (סולן פורטרט) ב-31.10 בחד-נס, לנדב דגון בפטריה ב-8.11 או להופעה של לולה מארש ב-12.12 בחמדיה. שניגש לתפריט המועמדים?

chris-lawton-172561

דניאלה ספקטור \ פנינים – תהליך היצירה לקליפ הזה נמשך כשנה ואת השיר המקסים עצמו שיופיע באלבום הבא של דניאלה, הפיק אלון עדר. בימוי, תסריט, קונספט-ארט ואנימציה: עידן ברזילי

תומר ישעיהו \ כרכרת זהב – אנימציה: תום אנגלר ודניאל פלג – Studio Chapachka קונספט ובימוי: תום אנגלר, דניאל פלג, רועי ריק.

אסף אמדורסקי \ הנצח הוא נצחשלוש שנים אחרי שהוציא את אלבום הסולו האחרון שלו, "פה", אסף אמדורסקי חזר בפברואר עם סינגל חדש מתוך הפרויקט הבא בשם "הנצח הוא נצח" שהפיק יחד עם הדיג'יי מוסקומן. בימוי ועריכה: נטע-לי פלדסמן הפקה: אלה ויינברג

Totemo \ Black holes –  השיר מופיע ב- EVERYTHING HAPPENS ONLY ONCE- האלבום המלא הראשון של Totemo וכמו המוזיקה גם הקליפים ממשיכים להפתיע כל פעם בחדש. עריכה, בימוי והפקה: עמוס בצר.

לירון עמרם והפנתרים \ לאן – זה היה הסינגל האחרון מאלבום הבכורה "חלום ישן" של עמרם שהוגדר ע'"י רבים כאחד החשובים שיצא כאן בשנים האחרונות. בימוי, צילום, עריכה ונשמה: איתן שריד.

רבע לאפריקה \ תוריד ת'רגל מהגז – לאחר שכבר הסתבכו עם העולם התחתון של יפו ויצאו מזה בקושי ב"תהביל תרבח", הפעם הסתבך ההרכב עם המשטרה. תסריט ובימוי: אמיר רוזנס, צילום, עריכה, ואפטר – ליאור לינר

ריף כהן \ בואי אגלה לך – התגעגענו אליה מאוד ואחרי זמן שתיקה ארוך מדי היא חזרה עם השיר הכי מסעיר שיכולנו לבקש לסוף השנה. בימוי: ריף כהן ועריכה: עידן ברזני.

אביתר בנאי ותמיר מוסקט \ רחמיםאל תקרא לי ישראל אל תקרא לי בנאי; כלום מאחורי מלפני ומצדדי; אביתר בן רחמים בן אברהם ושרה; אוצר. כמו הרוב המוחלט מהדברים שאביתר עשה בשנים האחרונות גם זה אוצר גלום. במאי: אסף קורמן עורך: דניאל קיסרי.

Lola marsh \ ecohesאחרי אלבום בכורה שעשה המון הדים וסיבוב הופעות בינלאומי בלתי נגמר, ההרכב המופלא ממשיך בדרך הנכונה לאלבום השני. 

ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא \ GPS – "השיר נוצר מתוך כמיהה לתחושת יחד, ומתוך צער על הפילוג, התחרותיות, והבדידות שהביא איתו עידן שמהלל את הפרט יותר מאשר את הכלל. השיר מתאר סיטואציות מחיי היום יום, ואת התקווה להתגבר על המחלוקות שצפות בהן, גם אם רק ללילה אחד". כך כתב הברון על השיר הזה. בימוי: איתן בריצי, צלם: רן ברגינסקי.

Bemet מארח את טיפקס \ BBBBB – אחרי שכבש את צעירי הודו בסערה גדולה ומופיע שם ברוב הפסטיבלים הגדולים, הוד מושונוב מנסה להביא את בוליווד לכאן יחד עם טיפקס בשיר שיצא לקראת הבחירות כמחווה ליציבות המרגיעה שהתרגלנו אליה. בימוי: עומר בן-דוד והוד מושונוב' עריכה ואפטר אפקטס: דודו וזאנה.

דניאל רובין \טוב או רע – יש שיגידו שהיא הרג׳ינה ספקטור הישראלית, עם טביעת אצבע ייחודית שכוללת כתיבה ישירה ולחנים מתוחכמים. תסריט, בימוי ועריכה- תמר גורן וצילום – אהוד איתן.

A-WA \ Hana Mash Hu Al Yaman – כמה חודשים לפני ההופעה המרשימה שלהם ב Tiny desk, השלישיה שחררה אלבום שני שהוקדש לסבתא-רבא שלהן וגם הקליפ ממש לא מאכזב. הפקה, קונספט ובימוי: עומר בן דוד.

הדג נחש ותזמורת פירקת אלנור \ שירת הסטיקר 2019 – לכבוד הפסטיבל האדיר שהרימו השנה בשיתוף עשרות עמותות חברתיות, שחררה הלהקה את גרסת 2019 לשירת הסטיקר והפעם עם אסתר רדא, גל ניסמן, אקו, דקלה, פלד ועוד אמנים שהשתתפו באירוע עצמו. במאי: אריאל סנפירי ועורכים: אריאל סנפירי ואלעד שולץ.

הקולקטיב \Beleiversהקליפ יצא ממש בתחילת תשע"ט ולכן כנראה שהוא הכי ישן ברשימה הזו. ההרכב שהצטמצמם בחברים, ממשיך להתרחב מוזיקלית לכל הכיוונים. בימוי עריכה ואפקטים: ברק רובינוביץ'.

פולטראנק \ וואלק – הלהקה הכי לוהטת בארץ בשנתיים האחרונות, ממשיכה לדהור בפולגז עם להיט אחרי להיט וסולדאאוט אחרי סולדאאוט וכשזה בעברית, אז בכלל אי אפשר לעמוד בפניהם. תסריט ובימוי: אופיר בועז, מפיקה: מורן שלו.

Tatran \ White lies ההרכב האינסטרומנטלי של תמוז דקל, אופיר בנימינוב ודן מאיו, נשאר השנה חרוץ מתמיד עם FORESEE אלבום שלישי בארבע שנים שכשמו כן הוא – חוזה את העתיד לבוא. אנימציה ובימוי: שחף רם.

נטע \ באסה סבבהעד שהגיעה ניקול ראידמן לפני שבוע, זה היה הקליפ הישראלי הכי יקר השנה (כמיליון שח) וגם חצה כבר את ה35 מיליון צפיות ביוטיוב (בלבד) אז ברור שהרשימה הזו הייתה חיוורת בלי נטע ברזילי. בימוי: רוי רז, עריכה: אורנית לוי והפקה: לימור אבקסיס נבו.

טונה \ אנרגיהבדרך לאלבום השלישי, איתי זבולון יורה על הכתב את כל מה שהוציא ממנו אנרגיות בשנים האחרונות כולל הקליפ הזה שגם ביים בעצמו.